You are here Home Łeba Przepis na wakacje
Item image

Ktoś mądry napisał kiedyś, że to nie miejsca są ważne, ale ludzie, którzy czynia je magicznymi i wartymi wspomnień i powrotów – i ja mu wierzę ;)
Dlatego przy planowaniu corocznych wakacji zwracam uwagę przede wszystkim na potrzeby tych ostatnich – małych ludzi, czyli dzieci, których liczba w tamtym roku wzrosła do dwu i męża, wciąż jednego, jedynego…
Moje wymarzone wakacje to wakacje z tą fantastyczną trójką – w tej ukochanej Łebie, w której kilka lat temu sama przeżywałam cudowne chwile jeszcze jako wolny duch wygrzewając się na słonecznej plaży.
Chciałam te cuda pokazać moim synkom i przekonac się czy są w stanie wyłoić z morza tyle samo skarbów co ja, zbudować równie futurystyczne zamki z piasku i zjeść tyle samo ryb ;)
Wiadomo jednak, że wakacje z dziećmi choć przynoszą wiele radości, mogą być również nieco męczące ;) Dlatego poniżej podaę sprawdzony przepis na przetrwanie dnia z małymi diabełkami nad morzem:
Bierzemy wymyte, wyspane i nasmarowane kremem z filtrem UV dziecko i wsadzamy je kąpielówki, najlepiej białe. Ozdabiamy kapeluszem i okularkami i tak przygotowane wypuszczamy z szelmowskim uśmiechem na plażę, na poranne lub popołudniowe słońce. Tam pamiętamy o złotej zasadzie rodziny: jeśli obowiązków się nie dzieli, to się mnożą i pozwalamy tacie na chwilę przejąć rolę anioła stróża, a same oddajemy sie we władanie promieniom słońca, rześkiemu wiaterkowi znad morza i ciepłej wodzie.
Pozwalamy, aby zamki z piasku wznosiły się i upadały, aby stosik kamyków rósł, a razem z nim zmęczenie dzieci i ich zadowolenie. Po plaży zabieramy dzieci na pyszną, ale zdrową kolację, po której zmęczone, najedzone i zadowolone padną na łóżka. Chwytamy wtedy książkę – albo męża za rękę i oddajemy się przyjemnościom. Czynności te powtarzamy przez 14 kolejnych dni urlopu.
Potem wypoczęci, a jednocześnie zmęczeni dwoma tygodniami wolnego, wracamy do miejskiej rzeczywistości i tutaj spędzamy resztę lata.
My mamy to szczęście, że mieszkamy w Krakowie, króry zawsze jest pełen atrakcji dla dzieci i ich rodziców i przy odrobinie chęci się nie nudzimy…


Wakacje z dziećmi nad morzem – poznaj kolejne podróże:

Oceń obiekt