You are here Home Gdańsk Polskie morze = wspaniałe wakacje!
Item image

Nad polskie morze jeździmy co roku, czyli już… 2 razy;), bo moja córcia właśnie kończy 1,5 roku. W zeszłym roku byłyśmy we Władysławowie, w tym roku w Jelitkowie, niedaleko Sopotu. Oba wyjazdy kompletnie różne, ale równie wspaniałe. Dwa różne doświadczenia, ale oba jakże cenne. To niesamowite, że pierwsze nasze wspólne wakacje moja córcia spędziła głównie na rączkach mamusi i ciotek, a rok później sama odkrywała nowe podłoże jakim jest piasek. Człowiek wszystko musi odkryć, spróbować. Czasem zapominamy, że chodzenie po plaży to ogromna umiejętność. Gdy widziałam moją córcię zafascynowaną nową dla niej scenerią, ale jakże trudną, pomyślałam sobie, że powinniśmy się uczyć od dzieci samozaparcia, wiary i chęci odkrywania czegoś nowego. Chociaż pierwsze kroki przypominały bardziej kroki człowieka wracającego po udanej imprezie, Matylda nie poddawała się, wstawała, otrzepywała się i próbowała jeszcze raz. Bierzmy przykład z dzieci, bo często za wcześnie się poddajemy!

DEKALOG udanych wakacji:
1. Zabierz najlepsze ciotki ze sobą na wyjazd. Będziesz miała i Ty w końcu chwilę na drzemkę.
2. Weź na plażę 5 zapasowych zestawów ubrań. Nie. Nie dla siebie, gdy wypatrzysz jakiegoś przystojniaka, tylko dla dziecka. Szczególnie, gdy lubi wodę :).
3. Nie planuj. Z dzieckiem najlepsze wakacje, to te spontaniczne.
4. Wykorzystuj każdą chwilę, gdy dziecko śpi. W końcu jest czas, by zrealizować listę „to do”.
5. Przygotuj 10 różnych zabaw zapasowych. Wakacje rządzą się swoimi prawami.
6. Zapasowy banan w torebce to dobry sposób na nagły głód Twojego malucha. Pamiętaj, Ty już nie rośniesz, dziecko tak. :)
7. Przygotuj się na wakacyjny szał radości. Polskie morze to podstawa udanego urlopu!
8. Płacz w samochodzie w drodze powrotnej to normalne. Sam czasem byś popłakał wracając w poniedziałek po urlopie do pracy.
9. Schowaj komputer, telefon i inne urządzenia i ciesz się chwilą.
10. Spróbuj dostosować się do wszystkich powyższych rad. ;)


Wakacje z dziećmi nad morzem – poznaj kolejne podróże:

Polskie morze = wspaniałe wakacje! 5.00/5 (100.00%) 1 vote