You are here Home Kuźnica Nasze Wakacje w Kuźnicy.
Item image

W tym roku spędzamy wakacje z moją młodszą siostrą Niną, z rodzicami i naszymi znajomymi nad morzem w Kuźnicy na półwyspie Helskim. Od początku pobytu jest piękna śródziemnomorska pogoda, jest upalnie, kąpiemy się w Bałtyku i Zatoce Puckiej, bawimy w różne gry i zabawy. Budujemy zamki na plaży, gramy w piłkę i ringo, budujemy okopy i szałasy z kijków znalezionych na plaży. Aha, muszę wam powiedzieć, że mamy dwie plaże – zimną i ciepłą. Mieszkamy w najwęższym miejscu półwyspu helskiego, z okien naszego pokoju widać Zatokę Pucką, która przypomina mi raj. A z okna kuchni widać Bałtyk. Plaża ciepła to ta od zatoki bo tam jest ciepła woda, plaża zimna, to ta od morza, bo woda jest zimną, ale za to wieje wiatr, jest chłodniej i są fale. Wolę chyba chodzić na zimną plażę.
Bardzo lubimy patrzeć jak przejeżdżają pociągi, którym zawsze liczymy wagony.
Tato przywiózł z domu rowery dla nas i popołudniami, po plażowaniu jeździmy na wycieczki najpiękniejszą drogą rowerową w Polsce, z Władysławowa do Helu. Wzdłuż drogi rowerowej rosną dzikie róże, która bardzo podobają się mamie. Byliśmy już w Chałupach oraz dwa razy w Jastarni na lodach. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy stare bunkry w okolicy Jastarni. Dziś mama źle się czuje, ale jak wyzdrowieje pojedziemy na wycieczkę z Juraty na Hel. Wolałbym jechać rowerem od razu z Kuźnicy, ale tata boi się, że nie dam rady przejechać jednego dnia ponad 40 km.
Wczoraj byliśmy na wycieczce we Władysławowie i Centrum Przygotowań Olimpijskich spotkałem Tomasza Majewskiego – złotego medalistę olimpijskiego w pchnięciu kulą. Potem odwiedziłem wystawę klocków Lego oraz wystawę motyli, która znajduje się na 3 piętrze wieży ratuszowej we Władysławowie. Nie wiedziałem, że motyle mogą być tak kolorowe. Pierwszy raz zobaczyłem motyle, które mają przezroczyste skrzydła.
Wczoraj przed południem na zimnej plaży wykopałem z tatą, siostrą i kolegą duży dół, w który dałem się zakopać. Super zabawa.
Jest bardzo fajnie, jesteśmy szczęśliwi. Pozdrawiamy Piotrek i Nina. 


Wakacje z dziećmi nad morzem – poznaj kolejne podróże:

Oceń obiekt