You are here Home Gdynia mandatowe atrakcje w Gdyni
Item image

Wypadu nad morze w sierpniu 2012 nie planowaliśmy. Ot,samo wyszło. To była jedna z niewielu spontanicznych wycieczek, na jaką udało nam się wyskoczyć z dzieckiem. Tak się złożyło, że Ł. musiał pojawić się służbowo w dwóch miejscach w Trójmieście, w środku lata, na chwilę. Po co więc marnować czas tacie na samotny wyjazd? Spakowaliśmy walizki i ruszyliśmy w podróż.

Niestety Gdynia przywitała nas kiepską pogodą. Załamaliśmy się trochę bo (o zgrozo) był 15 sierpnia, środek lata, a my w bluzach i polarach.

Już pierwszego dnia spotkała nas niezbyt miła niespodzianka. Wracaliśmy z Orłowa do ośrodka autobusem miejskim. Wybraliśmy transport miejski bo mieliśmy wózki, kropił deszcz, nie było nawet gdzie kupić biletu. Na nasze nieszczęście już na pierwszym przystanku wpadli kontrolerzy. Ja zdążyłam dyskretnie ulotnić się z Adasiem na najbliższym przystanku, niestety cała reszta ferajny z wózkami już nie. Nie muszę mówić, że skończyło się mandatem dla pozostałej trójki dorosłych, kontrolerzy oszczędzili naszą 5-letnią sąsiadkę, łaskawie nie wlepili mandatu tylko jej.

W piątek Ł. wyjechał do pracy do Gdańska, a my udaliśmy się na plażę do Orłowa. Pięknie tam: klif, o który rozbijają się morskie fale, molo, które nie jest tak oblegane jak to w Sopocie, a przy okazji nie zeszpecone zostało reklamami, ulotkami. Molo ma 180m długości! I plac zabaw, który był tuż przy wejściu na plażę. Najbardziej interesujący dla mojego syna okazał się jednak piasek, łopatka i wiaderko.

Będąc w Gdyni trzeba koniecznie przespacerować się po słynnym Skwerze Kościuszki – najbardziej obleganym miejscu przez turystów. Stoi tu przycumowany okręt ORP Błyskawica (jedyny zachowany polski okręt zbudowany przed II wojną światową, a jednocześnie najstarszy obecnie na świecie niszczyciel),czy żaglowiec Dar Pomorza.

Tego popołudnia mieliśmy farta – nie było gigantycznej kolejki do Gdyńskiego Akwarium, co postanowiliśmy wykorzystać. Weszliśmy do podwodnego świata i dużo czasu spędziliśmy w środku, bo nie sposób oderwać wzroku od tych pięknych stworzeń, których nie możemy oglądać na co dzień (chociażby aksoloty, jeżowce, płaszczki czy ośmiornica).


Wakacje z dziećmi nad morzem – poznaj kolejne podróże:

Oceń obiekt