You are here Home Łeba Łeba - moc atrakcji dla dzieci i dorosłych
Item image

Polska jest niezwykłym miejscem – pełnym tajemniczych zakątków, które tak łatwo przeoczyć. Jednym z nich jest Łeba, niepozorne miasto, obfitujące jednak w liczne atrakcje. Często wybieramy się tam całą rodziną i zawsze wracamy wypoczęci, roześmiani i … zaskoczeni. Bo w tym miejscu zawsze czeka na nas jakaś niespodzianka, która na długo pozostaje w naszych sercach.
Jadąc do Łeby, zawsze odwiedzamy najpierw Park Dinozaurów. Wstęp cenowo przystępny – niemal wszystkie dodatkowe atrakcje za darmo (kule pływające w baseniku, łódeczki i ogromne dmuchańce). Dzieci mają okazję wyszaleć się na placu zabaw, gdzie opiekę sprawują bardzo sympatyczni, młodzi ludzie. Zwiedzanie parku to prawdziwa przyjemność – można przespacerować się drewnianą kładką otoczoną bujną trzciną, gdzie ustawione są głośniki z czujnikami ruchu, które ryczą imitując dinozaury. Zabawna też jest jazda „kamiennym wozem”, który napędzamy za pomocą własnych nóg. Podczas posiłku obejrzymy występ piratów (każdy kto weźmie udział w zabawie otrzyma dyplom pasowania na pirata). Można wstąpić też do indiańskiej wioski, gdzie poćwiczymy m.in. rzucanie lassem. Atrakcji – cała masa.
Kiedy zwiedzimy Park Dinozaurów wybieramy się na przepiękne, piaszczyste plaże. W Łebie plaże są czyste, na ogół nie jest też zbyt tłoczno. Słońce przyjemnie grzeje, woda mieni się w jego blasku – istny poemat. Dzieci z ogromną radością rzucają się nad sam brzeg wody. Tak więc na ogół rozkładamy koc tak, aby być jak najbliżej wody, a jednocześnie nie zamoczyć rzeczy (co raz niefortunnie nam się przydarzyło). Na plaży można siedzieć niemal cały dzień – w przenośnym znaczeniu. Bo tutaj też atrakcji nie brakuje – budowanie zamków z piasku, fosy napełnionej wodą, zwierzątek – ryb i krokodyli; zakopywanie tatusia piaskiem, zbieranie muszelek i kamieni (czasem nawet bursztynek się trafi), pluskanie się w wodzie, granie w piłkę plażową… Czas mija błyskawicznie, a dzieci wprost tryskają radością i… zdrowiem. Bo nic nie poprawia zdrowia tak, jak świeże, bogate w jod powietrze. My gorąco polecamy Łebę – to idealny zakątek dla rodzin, warto jednak wybrać się też w te rejony „samotnie”. Jest to miejsce niezwykle romantyczne, a kawa wypita na tarasie, z przepięknym widokiem na morze – to chwile, które podbijają serca. Relaks, odpoczynek, jak i zabawa – do szczęścia nie potrzeba niczego więcej :-)


Wakacje z dziećmi nad morzem – poznaj kolejne podróże:

Oceń obiekt